Atlantik Petrol
Atlantik Petrol English | Français
 
 
 
 
   
 
Kurumsal
Hakkımızda

1959 yılında Topkapı Gümüşsuyunda Atlantik Kolektif Şirketi olarak kurulmuş olan firmamız, 1977 yılında Atlantik Petrol Ürünleri Ticaret ve Sanayi Anonim Şirketi  bugün halen faaliyet yürüttüğü Halkalı Cad. No:230 adresinde bulunmaktadır . Başlangıçta gresler ve özel Endüstriyel ürünler üzerine çalışmalarını sürdüren şirket , 80’li yıllarda Türkiye’nin genel siyasi durumunun etkisiyle büyüme hedefleri koyamamış ve sadece varlığını sürdürme politikası izlemiştir. Bu zamanlarda mevcut müşterilerini korumuş ve buna ek olarak ELF markasının gres dolumunu yapmıştır.

2000’li yıllarda Türkiye’de gelişmeye başlayan Motor yağı üretimi alanına yönelen şirket  2004’te aldığı 30 yıl geçerliliği olan Madeni yağ üretim lisansı ile bu sektörde uzun vadeli hedefler belirlemeye başlamıştır.
İlk olarak Gres ve Endüstriyel ürünlerde kullanılan Atlantik markasının dışında , motor yağlarında kullanılabilecek RASCH markasının tescili sağlandı . Yurt içi pazarda kısa zamanda kabul gören bu markayı  yurt dışında da pazarlamak Türkiye’den eksik olmayan ekonomik kriz kaygılarıyla daha da önemli hale geliyordu.

2008 yılında Irak’a yapılan ilk ihracat ile bu çalışmalar daha da hız kazandı . 2008 – 2009 yıllarında ihracat ülke sayısı İsrail ve Fas’ın portföye katılımıyla 3’e çıkmıştır; yıl sonu  % 51’i iç piyasa ve % 49’u dış piyasa şeklinde gerçekleşti . 2009-2010 yılında makine ve ekipman yatırımı ile kapasite artırımı gerçekleşmiş  ve gerek  iç  gerekse dış piyasaya yönelik pazarlama çalışmaları hız kazanmıştır. Yine bu dönemde Senegal, Moritanya ve Tunus ile Irak’ta 2 farklı mümessil ile anlaşılmıştır; yıl sonu  % 47’si iç piyasa ve % 53’ü dış piyasa şeklinde gerçekleşti.

Artık RASCH markası hem iç piyasada hem de dış piyasada kendini kanıtlamış bir marka halini almış ve prestij artırım çalışmalarıyla her gün yeni bir pazarda daha tüketiciyle buluşturulmuştur . 2010-2011 yılında alt yapısı tamamen oturmuş müşteri  taleplerine kısa zamanda cevap vermeyi başaran  ve bu taleplerle hem ürün gamını hem de marka sayısını artıran Atlantik Petrol belirlenen hedefleri de aşan sonuçlara ulaşmıştır.
AR-GE çalışmalarımızı her biri konusunda uzman kişilerden oluşan genç ve dinamik bir ekiple;  uluslar arası  kabul görmüş alt yapıya sahip modern cihazlarla donatılmış laboratuarımızda; bilime ve modern teknolojiye dayalı olarak şirket bünyemizde gerçekleştirmekteyiz.

Laboratuarımızla tüm müşterilerimize eksiksiz teknik servis hizmeti verilmekte olup tecrübeli kadromuz ve çözüm ortaklarımızla beraber gerekli destek her zaman için sağlanmaktadır.

RASCH markasının yanı sıra RASCH AXLON ve RASCH  ACTIVE  markalarının tescilini alarak mevcut pazarlarda yeni müşterilerle çalışma olanağı bulmuştur. Gerek iç piyasa gerekse dış piyasada bu üç markanın her birinin birer distribütörü bulunmaktadır. Böylece mevcut pazarlarda istenen hedeflerin çok üstüne çıkma olanağı yakalanmıştır.

Her türlü özel ürün isteğine de cevap verebilen firmamız gerek yurtiçi gerekse yurtdışı pazarında Kalite Politikamız ve Değerlerimizden ödün vermeden ilerlemeye devam etmektedir. Bugün yurtdışında ürünlerimiz İspanya, Irak, Fas, Tunus, Senegal, Moritanya, Gürcistan, Türkmenistan,Afganistan, Libya, Nijerya, Arnavutluk,Kuzey Kıbrıs, Kazakistan, Lübnan, Gambia ve İsrail’ de pazarlanmakta olup her geçen gün kendimize yeni pazarlarda yer edinmeye devam etmekteyiz.

Ürünlerimizin TSE’den ürün belgelendirme onayları;
 *TS 12330 YAĞLAMA YAĞLARI, ENDÜSTRİYEL YAĞLAR VE İLGİLİ ÜRÜNLER (SINIF L) - GRUP E: MOTOR YAĞLARI - BENZİNLİ VE DİZEL

MOTORLARDA KULLANILAN;
 *TS 11485 YAĞLAMA YAĞLARI-DİŞLİ YAĞI - MOTORLU KARA

TAŞITLARINDA KULLANILAN;
 *TS ISO 11158 YAĞLAMA YAĞLARI, ENDÜSTRİYEL YAĞLAR VE İLGİLİ ÜRÜNLER


(SINIF L)-GRUP H (HİDROLİK SİSTEMLER İÇİN)-HH, HL, HM, HR, HV
VE HG TİPLERİ – ÖZELLİKLER;
 *TS 11584 YAĞLAMA YAĞLARI, ENDÜSTRİYEL YAĞLAR VE İLGİLİ
ÜRÜNLER (SINIF L) - GRESLER (GRUP X) – KARAYOLU TAŞITLARINDA KULLANILAN

 

ve çalışma ortamlarımızın  ASB Uluslar arası Belgelendirme firmasından;
*ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi,
*OHSAS 18001:2007 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi,
*ISO 14001:2004 Çevre Yönetimi,
*ISO 16949:2009  Otomotiv Kalite Yönetim Sistemi
onaylı Kalite Sertifikaları mevcuttur.

Yıl sonu cirosu11.152.185,74 bunun % 63’ü iç piyasa ve % 37’si  dış piyasa şeklinde gerçekleşti
Hedeflerimiz arasında;
TS 17025 Laboratuar Akreditasyonu belgesi için gerekli olan tüm hazırlıkları tamamlayıp; belgeyi yıl sonuna kadar almak.
Şu an düşünce aşamasında olan projelerimizi uygulamaya geçirip TÜBİTAK destekli  AR-GE projelerimizi yürütmek. 
 
Yasal Uyarılar Kullanım Koşulları Ticari Markalar Gizlilik ve Çerezler Copyright © 2012 ATLANTİK Petrol Ürünleri Tic. San. A.Ş.
 
 
Kurumsal
Hakkımızda
Tarihçe
Misyon & Vizyon
Değerler
İnsan Kaynakları
Ürünler
Benzinli Motorlar İçin
Dizel Motorlar İçin
Motosiklet Yağları
Hidrolik Sistem Yağları
Dişli Yağları
Deniz Yağları
Kesme Yağları
Gresler
Antifreeze
Yatırımcı İlişki
Faaliyet Raporu
Finansal Bilgiler
Esas Sözleşme
Ticaret Sicil Bilgileri
Ortaklık Yapısı
İzahname ve Sirküler
Politikalar
Genel Kurul
Yönetim Kurulu ve Komiteler
Etik Kurallar
Kurumsal Yönetim Raporu
Belgelerimiz
Marka Tescil Belgesi
TSE Belgesi
Madde Yağ Lisansı
Birinci Sınıf Çalışma Belgesi
Muadil Cetveli
Türbin Yağları
Kompresör Yağları
Hidrolik Sistem Yağları
Kapalı Sistem Dişli Yağları
Açık Sistem Dişli Yağları
Diğer Endüstriyel Yağlar
Isıl İşlem Isı Transfer
Pas ve Korozyon Yağları
İzolasyon ve Kalıp Yağları
Buhar Silindir Yağları
Metal İşleme-Hadde Yağları
Genel Amaçlı Yağlar
Tekstil Yağları
İletişim
ATLANTİK Petrol Ürünleri
Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Halkalı Caddesi No:230
34260 Sefaköy - İstanbul

T: (0212) 698 99 45 pbx
F: (0212) 697 4657
@: info@atlantikpetrol.combirizbirfikir